Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü örnek teşkil eden mekanlardan, arkadaşlıklardan ve kişisel gelişimleri açısından zarar verici tüm unsurlardan uzak tutarak sosyal, ahlaki gelişimlerine katkı sağlayabileceğimiz mekanlarda ve açık hava faaliyetleri ile hoşça vakit geçirerek öz güven sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Amacımız, milli ve manevi değerlere bağlı, ahlaki açıdan donanımlı, özgüven sahibi, okul ve okul dışında daha başarılı, sosyal ve girişken, hayatın her alanında düzen ve disiplin sahibi,mutlu ve başarıya alışık bireyler yetiştirmektir.

Derneğimiz 2014 yılında kurulmuş ve şu anda 3 branşta hizmet vermektedir.

Halk danslarında 4 grup ve 100’den fazla dansçıya eğitim veren derneğimiz yurt içinde aktif olduğu kadar Dünya’nın dört bir yanında gerçekleşen halk dansları  festivallerine de katılmaktadır.

Derneğimizin bir diğer branşı olan darts kurulduğu günden itibaren ülke çapında bilinen şampiyonluklar yaşayan bunun yanında yurt dışında düzenlenen turnuvalara katılarak başarısını yurt dışında da sürdürmektedir.

Derneğimizin en yeni branşı olan hentbol ikinci yılında olmasına rağmen 3 takımla KKTC hentbol federasyonu’nun düzenlediği liglere katılmakta ve katıldığı her turnuvayı başarıyla bitirmektedir.

Dikmen Gençlik Merkezi Derneği olarak bölgemiz ve ülke gençliği için hizmet vermek her zaman gurur kaynağı olacaktır.