Digem, Darts’a nokta koydu. Digem, Darts’a nokta koydu.
Son 5 yıldır katıldığımız ve bir çok başarıya imza attığımız  KKDF Darts Ligi’ne bu yıl derneğimiz katılmama kararı almıştır. Bu kararı almamızda birçok sebepler... Digem, Darts’a nokta koydu.

Son 5 yıldır katıldığımız ve bir çok başarıya imza attığımız  KKDF Darts Ligi’ne bu yıl derneğimiz katılmama kararı almıştır. Bu kararı almamızda birçok sebepler bulunmasıyla birlikte Darts federasyon yönetimi ile olan sorunlar bunun başını çekmektedir. KKDF’nin son yıllarda beklentilerin çok altında kalan bir performansla yönetildiğini  düşünmekteyiz.  Son sezonda yaşadığımız en küçük durumlarda bile hakkımızı arayamaz duruma gelmiştik. Söylediğimiz ve yazdığımız herşeyin sonunda cezalar ile karşılaştık. Derneğimiz yapısı itibariyle asla bunu kabul edemez.

Transfer tüzüğünün olmayışı kulüpleri zor durumda bırakmaktadır. Hiç bir sporcu üzerinde hakkımız bulunmuyor. Sporcular serbest olarak istedikleri takıma gidebiliyor. Bu durum sporcu maaşlarını yukarı çekerken kulüplerin elini kolunu da bağlıyor. Bu durum karşısında KKDF yönetim kurulu yıllardır seyirci kalıyor.

Daha önceki yıllarda özellikle Türkiye’deki müsabakalara belli kriterlerde olan sporcular katılabilirken yaşanılan bazı olaylar karşısında Türkiye kapısı sporcularımıza neredeyse kapanmış durumdadır. Kulüpler yine kendi olanaklarıyla yurtdışında faaliyetlere katılmaya çalışsa da bu olayların dartsın değerini düşürdüğünü düşünmekteyiz.

Tüm bunların toplamında Dikmen’li gençlerin de taleplerini göz önünde bulundurarak;

Dikmen Gençlik Merkezi olarak KKDF yönetim kurulu değişene kadar  KKDF’nin düzenleneceği hiçbir faaliyete katılmayacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz.

Osman Çelebi

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir