Cemile Kaide: ” Hem çalışıp hem de sporcu olmak çok zor” Cemile Kaide: ” Hem çalışıp hem de sporcu olmak çok zor”
Bu hafta hentbol köşemizin konuğu 10 numaramız Cemile Kaide.. Başarılı oyuncumuzla sohbetimize ilk olarak hentbol kariyeri ile başlıyoruz.. Cemile, 03.01.1990 doğumlu olup Kozanköy’de yaşamakta.... Cemile Kaide: ” Hem çalışıp hem de sporcu olmak çok zor”

Bu hafta hentbol köşemizin konuğu 10 numaramız Cemile Kaide.. Başarılı oyuncumuzla sohbetimize ilk olarak hentbol kariyeri ile başlıyoruz..

Cemile, 03.01.1990 doğumlu olup Kozanköy’de yaşamakta. Hentbola aktif olarak 1998 yılında başlamış ve ilk başarısını  kendi köyünün  ilkokulu olan Mehmet Boransel İlkokulunda yaşadığı şampiyonlukla  başlamış. Aynı yıl KKTC’ yi temsilen gittikleri  Adana’da 2.’lik başarısını elde etmişler. İlkokul’un ardından  Ortaokul,lise ve üniversite yıllarında Yakın Doğu Üniversitesinde hentbol hayatına devam etmiş. YDÜ’de  birçok başarıya imza atan Cemile, Üniversite eğitiminin bitmesinin ardından 5 yıl hentbola ara vermiş. 5 yıl aranın ardından 2016-2017 sezonunda takımızla tekrar hentbola dönüyor. İkinci sezonda ise takımızla birlikte Mişon turnuvası şampiyonluğu ve büyük bayanlar ligi üçüncülüğü yaşadıktan sonra aktif hentbol hayatını bu yıl noktalıyor.

Ülkemizde hentbolun gelişimini geçmiş yıllara göre nasıl görüyorsun?

Ülkemizde hergeçen yıl hentbolun kalitesinin daha da arttığını düşünüyorum. Özellikle yurtdışından gelen yabancı trasferler tüm takımların seviyelerini  biraz daha yukarı çektiğini düşünüyorum. Daha iyi yatırımlarla hentbolumuz daha iyi seviyelere gelebilir. Salon sayısının azlığı, antrenmanların kalitesi hentbolun gelişimini etkilemekte. Altapılardan daha iyi oyuncular yetişdirilebileceğini düşünüyorum.

Hentbol hayatın Boyunca unutamadığın en büyük an hangisiydi?

“2007 yılında Yakın Doğu Üniversitesi için mücadele ederken Esentepe kulübü ile bir anı turnuvasının finalinde karşı karşıya gelmiştik.Bu maçı unutamam. Nedeni ise maçın ilk yarısında çok kötü bir performans sergilememe rağmen hocamın bana güveni ve inancı hiç bitmemiş ve ikinci yarıyada benimle başlamıştı. Ve o Maç sonunda maçın en değerli oyuncusu seçilmiştim.”

 

Başarılı sporcumuz son olarak “DİGEM Hentbol takımı 5 yıl aradan sonra bana kapılarını açtığı için DİGEM ailesine teşekkür etmek istiyorum. Geçen takımımızın ilk yılıydı ve her yeni kurulan takım gibi birçok sıkıntı yaşamıştık.Ülkemizde hem çalışıp hem de sporcu olmak çok zor. Özellikle takımda oynayan tüm sporcuların iş sahibi olması birde antrenman yapacak saha bulamamamız eklenince bayağı sıkıntılı dönemler geçirmemize sebep olmuştur.  Ancak 2. Yılımızda pes etmeyerek daha güçlü ve başarıya odaklı bir takım kurup, DERVİŞ MİŞON ANI TURNUVASI şampiyonu olup büyük bayanlar liginide 3. Sırada bitirmeyi başardık.

Hentbol hayatımı DİGEM ailesinde tamamladığım için çok mutluyum.Ayrıca bu takımda bana  jubile yapma fırsatını veren hocam Osman Çelebi’ye çok teşekkür ediyorum. Her zaman Digem’in yanında olacağım” dedi.

Osman Çelebi

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir